IKZE – lista materiałów

IKZE

Krótki wpis mający na celu zebranie w jedno miejsce rzetelnych materiałów o IKZE oraz o funduszach ETF, dzięki którym w 2023 r. podejmę decyzję, gdzie założyć konto IKZE.

IKZE – LISTA MATERIAŁÓW

W 2022 r. postanowiłem, że czas założyć Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Ten krótki wpis ma być przypominaczem dla samego siebie, który zawiera listę (wg mnie) rzetelnych artykułów, rankingów lub innych zestawień dotyczących ETF oraz domów maklerskich. Na ich podstawie podejmę decyzję o założeniu konta IKZE dla siebie oraz żony.

W tym miejscu zachęcam każdego do założenia konta IKE oraz IKZE, są to bardzo dobre produkty do oszczędzania na emeryturę. Każdy z nas jest w innej sytuacji finansowej (wiek, potrzeby, wydatki, przychody, etc.) aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że o swoją emeryturę trzeba zadbać. Im wcześniej tym lepiej.

O samym koncie IKZE, tj. czym jest, na czym polega, jakie są korzyści, etc. napisano bardzo dużo dobrych wpisów na blogach wspomnianych poniżej i nie widzę sensu, aby powielać tej informacji na swoim blogu (oraz marnować czasu na odkrywanie koła od nowa). 

W 2023 r. powstanie osobny wpis, w którym uzasadnię swój wybór konta IKZE, aczkolwiek już teraz mogę powiedzieć, że koncentruje się przede wszystkim na poniższych aspektach:

Jeżeli znacie inne WARTOŚCIOWE strony, rankingi lub blogi to będę bardziej niż wdzięczny o podzielenie się nimi w komentarzach! Poniżej lista materiałów, które udało mi się znaleźć.

Wpisy o podobnej tematyce

IKZE

IKZE – wybór domu maklerskiego oraz ETF [Excel]

Obszernie wyjaśniam swoją strategię inwestycyjną na emeryturę, kryteria wyboru domu maklerskiego oraz klasy aktywów. Założę konto IKZE w domu maklerskim BOSSA oraz będę inwestować w ETF na indeks S&P 500.

PPK – stopa zwrotu od 55% do 104% [Excel]

Aktualna stopa zwrotu mojego PPK wynosi od 55% do 104% w zależności od przyjętego wariantu. W tym artykule dowiesz się jak policzyć stopę zwrotu PPK oraz ile można zarobić na PPK „co miesiąc”, jeżeli będziemy dokonywać regularnych wypłat.

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
1 rok temu

Czołem
Mateusz popełnił też wpis dotyczący opłacalności IKZE, można dorzucić do ww. listy https://inwestomat.eu/czy-konto-ikze-sie-oplaca/
Skoro postanowienie jest, to sugeruję założyć już teraz w BOŚ banku i wykorzystać tegoroczny limit. W styczniu będzie za późno 😉
Pozdrawiam