Dywidendy – lista materiałów
- Opublikowane
- Kategorie: Dywidendy
Krótki wpis mający na celu zebranie w jedno miejsce materiałów o dywidendach na podstawie, których zacznę budować portfel dywidendowy w 2025 r.
DYWIDENDY – LISTA MATERIAŁÓW
W 2025 r. planuję zacząć budować portfel dywidendowy. Ten krótki wpis ma być przypominaczem dla samego siebie, który zawiera listę (wg mnie) rzetelnych informacji dotyczących szeroko rozumianych dywidend czyli:
- ETF dywidendowe
- Spółki dywidendowe
- Portfel dywidendowy
Planuję udokumentować moją drogę budowy portfela dywidendowego w postaci serii (kilku?) wpisów o dywidendach. Mam już pewne założenia w głowie i wiem jak za to się zabrać aczkolwiek zdaje sobie też sprawę z kilku szczegółów, z którymi muszę się lepiej zapoznać lub przeprowadzić kilka dodatkowych analiz.
Jeżeli znacie inne WARTOŚCIOWE strony, rankingi lub blogi to będę wdzięczny za podzielenie się nimi w komentarzach!
- Blog inwestomat:
- Portal AtlasETF:
- Portal JustETF -> tutaj są linki do factsheet or methodology budowania indeksu/ETF:
- Portal Stooq -> dane finansowe
Wpisy o podobnej tematyce
Kredyt hipoteczny – dlaczego spłaciłem go tak szybko? [Case Study]
Spłaciłem kredyt hipoteczny w 3 lata i 10 miesięcy. Jest to dla mnie osobiście bardzo duże osiągnięcie, które zamyka pewien etap w moim życiu i jednocześnie otwiera nowy. W tym wpisie dowiesz się, dlaczego spłaciłem kredyt hipoteczny tak szybko oraz co to dla mnie znaczy.
S&P 500 – analiza ryzyka od 1950 r. [Excel]
Jak bardzo ryzykowny jest indeks S&P 500? Przeanalizujemy indeks S&P 500 wyłącznie w kontekście szeroko rozumianego ryzyka. Przyjrzymy się bliżej takim miarom jak odchylenie standardowe, maksymalne obsunięcie kapitału oraz czas powrotu na szczyt.
S&P 500 – analiza od 1950 r. [Excel]
Indeks S&P 500 jest najbardziej popularnym i rozpowszechnionym indeksem giełdowym na świecie. Sam inwestuję w ETF oparty właśnie na S&P 500 i już od dawna chciałem wykonać kompleksową analizę S&P 500. W tym wpisie dowiesz się jak kształtowały się historyczne stopy zwrotu oraz jak bardzo jest to ryzykowny indeks w zależności od horyzontu inwestycji.